Попередження масового розмноження фітофагів у полях бурякової сівозміни
DOI:
https://doi.org/10.47414/np.24.2016.216919Ключові слова:
буряки цукрові, сівозміна, добрива, обробіток ґрунту, фітофаги, токсикація, ентомофагиАнотація
Мета. Встановити ефективність елементів технології вирощування буряків цукрових і локалізації інсектицидів на насіння в попередженні масового розмноження фітофагів.
Методи. Польовий, лабораторно-польовий, аналітичний, статистичний.
Результати. За умов Уладово-Люлинецької ДСС із попередників буряків цукрових позитивний вплив на зниження чисельності фітофагів і пошкодженості ними рослин мають такі культури, як ріпак ярий і соняшник, а також чорний пар. За умов ВПДСС жуки довгоносика звичайного і блішок бурякових найбільше пошкоджували молоді рослини культур у варіантах після пшениці озимої, тоді як після чорного пару ці показники були найменшими. За мінерального живлення рослин буряків цукрових у нормі N120P80K120 в умовах УЛДСС знижується чисельність жуків довгоносика звичайного, дротяників, крихітки бурякової. В умовах цієї ж станції оранка на глибину 30–32 см призводить до збільшення чисельності крихітки бурової і зменшення щільності популяції дротяників. Чисельність блішок бурякових і довгоносиків була однаковою у всіх варіантах досліду. За нанесення на насіння буряків цукрових інсектициду Круізер 600 FS, т.к.с. через 30 діб після з’явлення сходів ефективність проти жуків довгоносика звичайного становила 81,4 %.
Висновки. Для попередження масового розмноження фітофагів у посівах буряків цукрових слід дотримуватися рекомендованого чергування культур у сівозміні, збалансованого живлення рослин та способів обробітків ґрунту, для сівби використовувати насіння, оброблене інсектицидами системної і контактної дії.